שאלות נפוצות

שאלות נפוצות תיאטרון האימפרוב

מגוון שאלות שקיבלנו לאורך השנים בנוגע לפעילויות שלנו בעולמות האימפרוביזציה. מוזמנים לקרוא פה וכמובן לדבר איתנו ישירות דרך עמוד יצירת הקשר שלנו.

שאלות לגבי מופעי וסדנאות אימפרוביזציה

לא מבינים מה ההבדל בין מופע אימפרוב לסטנדאפ? עדיין לא גיליתם את הכוח של אימפרוביזציה ועסקים ?

בעולם כבר משתמשים באימפרוב במסלולי ניהול (סטנפורד,MIT) ובשלל תכניות אימון ופיתוח
לכל הפרטים במאמר המלא לחץ כאן

מופע אילתורים יכאיב לח’ברה שלך בבטן מרוב צחוק, יפיג את השיממון המשרדי , יפרוץ מחסומים ,יתן הזדמנות לכולם קצת לצחוק על העבודה, יחשוף חוש הומור כבוי גם של העובדים הרציניים וישאיר לעובדים חוויות לפחות עד יום הגיבוש הבא.

מופע מתאים לכל כמות קהל מ-10 עד 200 איש ואפילו 500.

אם אתם קבוצה קטנה – עד 20 איש שמחפשים פעילות גיבוש צוות אמיתית ,שתשפר את ערוצי התקשורת ואופן התקשורת ,תחזק אתכם כקבוצה במובן החוויתי ותיצור צוות שמעודד פרגון והעצמה חיובית אחד של השני באמצעות סדנת אימפרוביזציה תשיגו את כל המטרות.
למאמר המלא לחץ כאן

לשחקנים ולמנחים שלנו יש נסיון עם מגוון רחב מאוד של קהלים, מה שמקנה לנו את היכולת לשבור את הקרח ולבדר גם ציניים גם ביישנים וגם את הקהל היבש ביותר.

אנחנו ממליצים לקהל מסוג כזה להזמין מופע אימפרוביזציה שמאפשר לקהל להיות במקום בטוח ולבחור האם לקפוץ אלינו לבמה או להישאר לשבת ולצחוק.

ומילה אחרונה – תופתעו לגלות שהחברה שלכם לא יבשים כמו שחשבתם, בכל אחד קיים מאלתר קטן 🙂

המופעים שלנו תמיד מותאמים ספציפית לקהל היעד ככה שאין מצב לפספס. אנחנו אוספים מכם מראש חומר על אופי העבודה שלכם, על דמויות מפתח בחברה, משפטים שאתם נוהגים להשתמש בהם , נושאים חמים על הפרק וסיפורים שידועים לכולם . את כל הנתונים האלו המאלתרים התותחים שלנו שולפים במהלך המופע.

חשוב לציין : אנחנו לא עושים סטנדאפ ולא חיקויים.

מטרת השאלון היא להכיר את אופי מקום העבודה או אישיות בעל השמחה ולהתחבר לרוח הדברים ולהבין את הסיטואציות מהם ניתן יהיה לאלתר מערכונים.

בהזמנת מופע אימפרוב (improv), הקהל מצפה לחוויה מיוחדת של יצירה מיידית ומותאמת לרגע. השחקנים משחקים בסגנון האימפרוביזציה, מפתחים סיפורים, דיאלוגים וסצנות על הסף, ללא תסריט מראש. הקהל משפיע על הסיפורים והפרטים על ידי הצעות ואינטראקציה עם השחקנים. המופע עשוי לכלול משחקים, סצנות מצחיקות ומפתיעות, ויכול להיות בסגנון קומי או דרמטי.

מופע פלייבק (playback), מצד שני, מבוסס על הצגת סיפורים אישיים של אנשים מהקהל. אחד מהשחקנים מפרש את הסיפור שמועבר על ידי אדם מהקהל, והשחקנים הנוספים משחקים את הסיפור באופן יצירתי ודינאמי על הבמה. המופע מתבצע בצורה יצירתית, אינטימית ומרגשת, משפיע על הקהל ויוצר תחושת שותפות והבנה עמוקה.

ההבדל המרכזי בין השניים הוא שבמופע אימפרוב השחקנים יוצרים את הסיפורים בזמן המופע, בעוד שבמופע פלייבק הם מציידים את עצמם בכלים להצגת הסיפורים של הקהל. בנוסף, במופע אימפרוב יש גם רמת משחק גבוהה יותר, שכוללת יכולת ליצור מצבים חדשים מתוך הרגע, בעוד שבמופע פלייבק הקהל והסיפורים שלו הם המרכיבים המרכזיים של המופע.

שאלות על קורסי אימפרוביזציה

סרטון שאלות על קורסים

אימפרוב טוב לכולם!

לכל אחד יש הרבה מה להרוויח מלימודי אימפרוביזציה, גם אם אתה רוצה לעשות את הקורס בשביל לשפר משהו באופן אישי וגם אם אתה מכוון להיות המאלתר הטוב בארץ, קורס אימפרוב יוכל לתת לך כלים לדעת לאלתר טוב יותר, בקבוצה מגוונת, ועם המורים הכי טובים בארץ. ככה שזה לא משנה מה המטרה שלך, משנה הדרך שלך איתנו.

תרגול אימפרוביזציה משפר את זריזות המחשבה, את יכולת ההקשבה והופך אותנו לאנשים חיוביים יותר ושמחים יותר. בארצות הברית מחייבים תלמידי מנהל עסקים ללמוד אימפרוב כתוצאה מההבנה של כמה סל הכלים של האימפרוב איכותי לחיים.

בוודאי – כל הרעיון של אילתור הוא להשתחרר מתבניות, דפוסים מוכרים ולזוז ,מהר מאוד תמצאו את עצמכם בשדה חדש, מוכנים יותר למה שמגיע מולכם. אימפרוב הוא בסיס עצום לפיתוח אישי, במגוון כלים שהולך ונחשף אליכם ככל שאתם מעמיקים איתנו.

למאמר שלנו בנושא יתרונות אימפרוב אל החיים

זאת שאלה מענינת. כמובן שמעבר לקורסים יש לנו ערבים מיוחדים של ג’אמים ותחרויות שניתן להגיע ולהשתתף. בנוסף יש לנו פסטיבל וסדנאות כל כמה זמן כך שמי שרוצה יכול להמשיך להתמקצע בתחום עוד הרבה. ולגבי דוגמאות מהשטח – יש לנו תלמידים שהמשיכו איתנו שנים, יש כאלה שהקימו קבוצה עם חברים מקורסים שאספו בדרך והתחילו להופיע באופן עצמאי ויש כאלה שהתחילו ללמד את התחום בעצמם.

הכל פתוח ותלוי בהתפתחות האישית ובסקרנות שלך.

כמובן שיש מוכשרים יותר ופחות, אבל האלתור זו מיומנות.

ומיומנות בהחלט אפשר לשפר ורצוי לתרגל כמה שיותר וככה להינות יותר מהחיים.

הכל פתוח ותלוי בהתפתחות האישית ובסקרנות שלך.