הסיפור שלנו

תיאטרון האימפרוב -
הבית הישראלי לאימפרוביזציה

תיאטרון האימפרוב נוסד ב-2007 ע”י אנה פרמינגר, והינו הבית הישראלי לאימפרוביזציה בישראל.

התיאטרון מתמחה באומנות האילתור הבימתי ומהווה כיום את הגוף המוביל, המקצועי והמנוסה ביותר בארץ לאימפרוביזציה על שלל גווניה.מלבד היותו בית הספר הראשון לאילתור בארץ , התיאטרון אחראי על פסטיבל האימפרוב הבין-לאומי, בנוסף לקיום שוטף של הופעות וסדנאות בכל הארץ למגזר העסקי והפרטי.

במסגרת הקורסים שלנו הכשרנו מאות שחקנים וחובבים שהתמכרו ל”אימפרוב”, הגדילו את קהילת המאלתרים בארץ והקימו קבוצות עצמאיות. בנוסף אירחנו את מיטב השמות הבינלאומיים בזירת האימפרוביזציה לסדנאות אמן ומופעים ייחודיים בסגנונות פורצי דרך.

מופעים מקוריים – מבית היוצר של תיאטרון האימפרוב

במשך קרוב לשני עשורים יצרנו המון מופעי אלתור מקוריים בסגנונות שונים ביניהם: “החברים של אנה”,”איסתרא בלגינא”,”הכל בראש”, “אילתורנטיבי” והמופע “שלושה מאלתרים”, שעלה בשנת 2009 ומציג מאז ועד היום בהצלחה גדולה בתל אביב וברחבי הארץ.

אנחנו מאמינים שמעבר לערכה האומנותי אימפרוביזציה מפתחת ערכים של הקשבה, שיתוף פעולה, יצירתיות, חיוביות ותעוזה. אנחנו מתמקדים באימפרוב בגלל שאנחנו מאמינים בתמורות של עולם האילתור ובכלים שהוא מביא למי שעוסק בו, אל עולם העסקים ושוק העבודה ובכל תחומי החיים – זאת הסיבה שאנחנו הבית הישראלי לאימפרוביזציה.

שחקני תיאטרון האימפרוב תמונה ליחץ
תיאטרון מאולתר שותים תה
מופע אימפרוביזציה תיאטרון האימפרוב

המקום שלנו - הבית הישראלי לאימפרוביזציה

במשכננו ברחוב יצחק שדה בתל אביב מצאנו מקום אחד שיחבר את קהילת האלתור בארץ, על כל מי שעוסק בה – חובבים, מקצוענים, אורחים ומתעניינים שהציצו לרגע והתאהבו… כיום המקום מרכז את שלל פעילויות האילתור תחת קורת גג; הופעות מקור מבית היוצר שלנו, מופעי אימפרוביזציה של תלמידים, אירועים מיוחדים של תיאטרון מאולתר, מופעי אימפרוב של הרכבים אורחים, סדנאות אמן בינלאומיות ועוד ועוד…

החלל מעוצב באווירה ביתית ומעוררת השראה  – מוזמנים לברר איתנו לגבי קיום במקום סדנאות ואירועים של עד 70 איש.

בואו להיות חלק מקהילת האימפרוב הישראלית

מה משותף לאלפי התלמידים שכבר בחרו להצטרף אלינו ?

אנשים מעל גיל 20 שתחום האימפרוביזציה מסקרן אותם, רובם ללא ניסיון קודם, חלקם עם כשרון טבעי שמחפש מסגרת, חלקם רוצים לפתח את היצירתיות ולשבור מחסומים וחלקם פשוט רוצים לעשות כיף ולהשחרר פעם בשבוע בחברת אנשים טובים. כל אלו שהאימפרוב הדליק אותם ממשיכים איתנו גם לקורס המתקדמים אלו שממש התמכרו ממשיכים איתנו לקורס מכורים ואלו שלא מצליחים להיגמל מקימים קבוצות עצמאיות ומתחילים להופיע.

במקביל לשיעורים אנחנו מאוד ממליצים לתלמידינו להיות חלק מקהילת האימפרוביזציה שלנו, להגיע להופעות ולערבי אימפרוב ג’אם שפתוחים לכל תלמידי התיאטרון, ובכך להכיר ולהיחשף לתלמידים מכל הרמות בכל הגילאים ומכל הארץ.

אנחנו מאמינים שמעבר לערכו האומנותי אילתור מפתח ערכים של הקשבה, שיתוף פעולה, יצירתיות, חיוביות ותעוזה. אנחנו מתמקדים באימפרוב כיוון שאנו מאמינים בתמורות של עולם האילתור אל עולם העסקים ושוק העבודה ובכל תחומי החיים , זאת הסיבה שאנחנו הבית הישראלי לאימפרוביזציה.

מופעי אימפרוב ומופעי אימפרו בתיאטרון האימפרוב

לאורך השנים אלתרנו בבית הישראלי לאימפרוביזציה כמעט בכל פורמט אילתור אפשרי ממחזות שלמים ועד למשחקי האימפרוביזציה השגורים ביותר.

מופעי אימפרו – מופע בסגנון “של מי השורה הזאת?”-שמוזמן מראש לחברה, אירגון, קבוצה או לסלון. מופע אילתורים דינמי ומצחיק המותאם אישית לקהל היעד ובו הכל מאולתר על המקום ולבקשת הקהל.

מופעי אימפרוב – מופע אימפרוביזציה אומנותי בשיטת הLong Form Improv שבו ניצור דמויות יחסים עלילה ומחזה קומי שלם והכל מהצעה בודדת שנזרקת מהקהל. המופע רץ בהצלחה מאז 2009 וזכה לגרעין מעריצים קבוע שמכורים לתופעת האילתור פעמיים בחודש אנחנו מאלתרים בתל אביב. נדלג בין משחקי אימפרוביזציה שונים ואתם מוזמנים להתקיל אותנו בנתונים ואף לעלות להשתתף.

פסטיבל אימפרוביזציה

תיאטרון האימפרוב מקיים מדי שנה שני פסטיבלי אימפרוב.
שלושה עד חמישה ימים של מופעים וסדנאות אימפרוב ברמה בינלאומית.
הפסטיבלים מתקיימים בתל אביב או במקום יפה מחוץ לעיר ומציעים לקהל חובב האילתור
מופעי אימפרוב מעולים ומגווון מטורף של סדנאות אימפרוביזציה למאלתרים בכל רמות הניסיון.
פסטיבל אימפרוב 5 מתחיל ממש כעת – היכנסו לפרטים
אנה פרמינגר

אנה פרמינגר

מייסדת ומנהלת תיאטרון האימפרוב.

שחקנית, מאלתרת ומנחת סדנאות אימפרוב. בוגרת בית הספר למשחק סמינר הקיבוצים.

אחרי שהופיעה בעשרות הצגות החליטה ללכת אחרי הלב ונסעה לארה”ב ללמוד Long Form improv.

התחנה הראשונה- ניו יורק, התחנה השניה- שיקגו והתחנה השלישית-תל אביב.

מיד עם חזרתה לארץ הגשימה את החלום שקינן בה כל זמן שהותה בנכר: להביא לארץ את הבשורה ולפתוח את “תיאטרון האימפרוב” אותו היא מנהלת, בו היא מאלתרת, יוצרת מופעי אימפרוב ומכשירה מאות מאלתרים שחקנים וחובבים.